Projekty a programy

PROJEKT LEGO - EDUCATION

Profilácia materskej školy je zameraná na realizáciu projektu LEGO - EDUCATION - je to interný projekt zameraný na uplatnenie LEGO Dacta, LEGO Duplo a tematických stavebníc LEGO Education v predškolskej edukácii. Plní sa priebežne a integrovane v obsahových celkoch, podľa ich zamerania.

V rámci projektu sú vypracované aj interné projekty:

LEGÁČIKOVIA

• interný projekt zameraný na prácu s Legom a jeho využitie vo výtvarných a pracovných technikách.

HRAVÁ MATEMATIKA  S LEGO DACTA

• interný projekt zameraný  na rozširovanie si vedomostí v matematicko – logickej oblasti.

ĎALŠIE PROJEKTY A PROGRAMY

ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE

•  školský projekt pre podporu zdravia a výchovu k zdravému životnému štýlu.

Cieľom je:

• uspokojovať a rešpektovať všeobecné a individuálne potreby osobného vývinu detí po stránke telesnej i duševnej;
  • starať sa o detský organizmus prostredníctvom zdravej výživy, s dostatkom voľného pohybu, optimálnym denným poriadkom  a vhodným výchovno – vzdelávacím procesom;
  • vytvárať priaznivú sociálnu klímu na základe dôvery, empatie, priateľstva a spolupráce medzi všetkými ľuďmi v MŠ.

V rámci tohto projektu realizujeme krátkodobé projekty:

PRVÁ POMOC S MACKOM

• krátkodobý projekt v rámci ktorého si deti osvojujú veku primerané praktické zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci.

ROZVOJ PRÍRODOVEDNEJ GRAMOTNOSTI:

Adamko  hravo – zdravo,

Svet je pre všetkých,

Lienka Bodkulienka,

Rozprávky z lesa,

Špinďúra v kráľovstve Čistoty.

ROZVOJ PROSOCIÁLNEJ VÝCHOVY:

Adamko hravo – zdravo,

Deti a slušné chovanie,

Vankúšikove rozprávky.

OBLASŤ ZDRAVIE A POHYB:

Adamko hravo – zdravo,

Evička nám ochorela,

Zdravý úsmev,

V zdravom tele zdravý duch.

DLHODOBÉ PROJEKTY A PROGRAMY

PRÁVA DIEŤAŤA

• cieľom je vypestovať u detí základy rešpektovania všeľudských etických hodnôt s cieľmi čo najlepšej socializácie dieťaťa do spoločnosti.

PREVENCIA OBEZITY DETÍ PREDŠKOLSKÉHO VEKU

• cieľom je viesť deti ku správnym stravovacím návykom a aktívnemu pravidelnému pohybu, čím docielime zdravý a hodnotný život v prostredí materskej školy.

SRDCE NA DLANI

• je výchovno-preventívnym programom multikultúrnej tolerancie proti násiliu v školách.

BEZPEČNÁ ŠKÔLKA

• cieľom projektu je zoznámiť deti so základnými pravidlami pohybu v cestnej premávke, spoločne s poskytnutím prostriedkov zvyšujúcich ich pasívnu bezpečnosť a pripraviť ich na samostatný pohyb v okolí ciest a na cestách samotných.

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH

• dlhodobý projekt zameraný na prevenciu obezity prostredníctvom osvojenia si správnych stravovacích návykov, zdravého životného štýlu, životosprávy a zvýšenej pohybovej aktivity.

SEPARÁČIK

• dlhodobý projekt zameraný na  separovanie odpadkov.

FAREBNÉ HRY

• dlhodobý projekt zameraný na rozvoj estetického cítenia a výtvarných zručností u detí od útleho veku so zapájaním sa do výtvarných súťaží a prehliadok.

DETSKÝ KÚTIK S PC

• dlhodobý projekt zameraný na edukačné aktivity s podporou digitálnych technológií.

MEDZINÁRODNÁ SPOLUPRÁCA S MŠ

• zameriava sa na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev s materskou školou zo zahraničia.

TRADIČNÍ REMESELNÍCI

• vytvára podmienky pre rozvoj citu ku krásam svojho regiónu, ľudového umenia a kultúrneho dedičstva našich predkov.

EXTERNÉ PROGRAMY

FAREBNÝ SVET MALIARA BODKU

• prostredníctvom piatich stretnutí priblíži deťom svet umenia, kde sa postupne zoznámia s témami, ktoré súvisia s galériou, umeleckými dielami, ale aj s históriou zámku. Sprievodcom v tomto svete je im maňuška maliara Bodku a lektorky SNG.

ANIMOTERAPIA - VOZENIE NA PONÍKOCH

• aktivita, ktorá je zameraná na správne držanie chrbtice a odbúravanie psychických blokov prostredníctvom jazdenia na poníkoch.

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga